март, 2017 ел
дүшәмбе

Кайбыч муниципаль районы Колаңгы авылында яшәүче Евдокия Кузнецова бу көннәрдә үзенең олы юбилеен -90 яшь тулган көнен бәйрәм итә. Аның бала чагы коллективлаштыру чорына, ә яшьлек еллары Бөек Ватан сугышы елларына туры килә.

Парлар елдан –ел кунакларын яңа тенденцияләр, кызыклы идеяләр белән шаккаттырырга омтыла. Бу юнәлештә матур  даталарның да популярлыгы арта бара.

17.07.2017 нче ел көне дүшәмбе, ГХАТ  хезмәткәрләре ялы, булса да, Яр Чаллы шәһәре Тантаналар сарае бу көнне дә никахыгызны законлы рәвештә теркәргә мөмкинлек тудыра. Бу датага алдан язылып куярга ашыгыгыз!

Хезмәт ветераны Марфа Максимовна Каксялова үзенең 90 яшьлек юбилеен билгеләп үтте. Марфа Максимовна хәзер Баулы шәһәрендә яши. Әмма ул Баулы районы Удмурт Ташлысы авылында үскән, шунда ук озак еллар  дуңгыз фермасында эшләгән.

Алексеевск районында узләренең уртак бәйрәмен,   алтын юбилейларын Барченковлар гаиләсе билгеләп утте.Николай әфәнде һәм Мария ханым алтмыш ел инде бергә  матур тормыш итәләр, балаларына , онык-оныкчыларына урнәк гаилә булып, бергә  гомер кичерәләр.

13 мартта Татарстан Республикасының дәүләт һәм муниципаль идарәсе хезмәткәрләренең квалификациясен күтәрү өчен, дәүләт һәм муниципаль идарәсенең Югары мәктәбе КФУ да, "Гражданлык хәле актларын теркәү" темасындагы программа ачылды.

Лениногорск муниципаль районы ГХАТ бүлегендә районыбызда яшәп "Для добрых дел от любящих сердец" дип исемләнгән акциядә катнашучыларның ирекле һәм үз көче белән 10250 сум акча җыелды һәм ул 2017 елның 13 март көнендә Анжела Вавилова Фондына күчерелде. Бу Фонд онкологик авыруга дучар булып, дәвалануга мохтаҗ булган республикабыздагы балаларга ярдәм итә. Шушы авыр хәлне аңлаучыларга һәм ярдәм кулы сузучыларга чын күңелдән зур рәхмәтебезне белдерәбез.

2017 елның 27 февралендә Чистай муниципаль районы Башкарма комитетының ЗАГС бүлегендә Тиминнар гаиләсендә берюлы ике малай туу теркәлде.

2017 елның 13 мартында Түбән Кама муниципаль районының Кама Аланы "Чулман – Су"  мәдәни үзәгендә Кама Аланы ГХАТ бүлеге җитәкчесе Әлфия Явдатовна Хаппанова югары сыйныф укучылары өчен "Гаилә " дәресе үткәрде.

Гаилә дәресләре - ул яшьләргә гаилә мөнәсәбәтләре һәм законнары белән якынрак таншырга мөмкинлек бирә. Әлфия Хаппанова укучылар белән "Ана роле" темасына сөйләште, гаиләнең роле һәм рухи кыйммәтләре белән таныштырды. Егетләр һәм кызлар бик горурланып үзләренең  гаиләләре турында һәм гаилә традицияләре турында сөйләделәр.

Исегезгә төшерәбез, "Гаилә" дәресе "Җаваплы ата-ана" муниципаль проект  кысаларында үткәрелә.