август, 2016 ел
шимбә

2016 елның  20 августында Алексеевск районының Базяково авылында 90 яшь тулу уңаеннан, тыл хезмәтчәне, хезмәт ветераны, Бөек ватан сугышы, күп балалы ананы – Сметанина Надежда Николай кызын котлап уздылар.

Беренче бәхетле парлар Коротаев М. Г. һәм Орлова А. А. булды. Беренче парны котларга Әгерҗе муниципаль районы башкарма комитеты җитәкчесе Авдеев А. С., ҖЧҖ "Мир строй" җитәкчесе Ибраһимов А. Ш. килделәр.

Язмыш юлының язларын, көзләрен бергә үтеп, 50 ел элек кабызган гаилә учагын сүндермичә, бер-берсенә терәк булып, матур итеп яшәүче Римма Абделхәй кызы белән Ингел  Зәкиулла улы Фәхретдиновлар – Чүпрәле районы Зур Чынлы авылының  ныклы гаиләләренең берсе.

2016 елның 20 август көнендә Түбән Кама шәһәренең 50 еллык юбилеена багышланган тантаналы парад үткәрелде.

2016 елның 20 августында Чистай никахлашу сараенда 300нче пар булып Рәис һәм Диана Сафинлар теркәлде.

2016 елның 20 август конендә Түбән Каманың 50 еллыгын бәйрәм итү кыйссасында шәһәребездә күләмле  “Коляскалар парады – 2016” утте.

Узган шимбә, 20 августта, Татарстан Республикасы Яшел Үзән муниципаль районы Башкарма комитеты ГХАТ бүлегендә, 500 яңа туган яшь гаилә пары теркәлде. Алар Роман Андрей улы Серяков һәм Марина Андрей кызы Калякина булып чыкты.

2016 елның 20 август көнендә Түбән Каманың 50 еллык юбилее хөрмәтенә, шәһәрнең үзәк “Гаилә “ паркы ачылды.

6 яшьтән әти-әнисен югалтып, әби-бабасы тәрбиясендә үскән кызчык бүген 90 яшьлек юбилеен каршылый. Тормыш аны түземле, нык булырга өйрәтә, кече яшьтән хезмәт итә башлый, шуңа да аңа белем алу насыйп булмый. Сугышның ачысын татып кайткан ире Василий да иртә мәрхүм була, ә Александра Егоровнага 10 баласы белән тормыш көтәргә кала.