июль, 2016 ел
җомга

Түбән Кама муниципаль районының Түбән Уратма авылында гомер итүче 95 яшьлек юбилеен каршы ала

“Гаилә, мәхәббәт һәм тугрылык” көне алдыннан ТР Лениногорск муниципаль районы Язылышу сараенда булачак яшь гаиләләр белән дин вәкилләре очрашты. Лениногорск шәһәренең “Ихлас” мәчетендә белем бирүче Раупов Булат хәзрәт, шәһәребезнең Троицкий чиркәве башлыгы Ионн Антипов һәм ГХАТ бүлеге мөдире Е.Я. Миннигалямова  яшь парлар белән гаилә байлыгы һәм гаиләдәге әхлак кагыйдәләре турында әңгәмә үткәрделәр.

Зеленая Роща авылы җирле башлыгы урынбасары Фәйрушина Рима Әгъдәм кызы юбилярны олы бәйрәме белән администрация исеменнән тәбрикләп, аңа Россия Федерациясе президенты В.В. Путин исеменнән котлау хаты тапшырды.

5 июльдә “Казан” Гаилә үзәгендә өстән карау майданчыгында эш 9:00дә ачыла.

Экскурсияләргә старт “Казан” Гаилә үзәге яныннан бирелә.

Үткән атнада Казан шәһәренең ЗАГС бүлекләрендә 567 сабый теркәлде: 286 малай һәм 281 кыз.

Бүген, 1 июль көнне гоммуми район планеркасында Мамадыш районы җитәкчесе Анатолий Иванов, үзенең 50 яшьлеге туу белән Усәли авыл җирлеге сәркатибе Нуруллина Зөләйха Рәис кызын котлады.