Мамадыш шәһәре Көне уңаеннан узган яшь парлар парады кысаларында «романтик Мамадыш» картасы тәкъдим ителде

2023 елның 27 августы, якшәмбе

26 нчы август көнне Мамадыш шәһәре үзенең 632 яшьлек юбилеен билгеләп үтте. Масштаблы чаралар шәһәрнең күп кенә почмакларында узды, кичке концерт һәм салют шәһәрнең барлык халкын һәм кунакларын «Яшьлек» скверына җыйды.

Традиция буенча, Шәһәр көнен бәйрәм итүнең иң матур һәм тамашалы өлеше булып яшь парлар парады тора, анда быел никахлашкан 10 пар катнашты.

Һәр ел саен парад яңа формат ала һәм яңа идеяне трансляцияли. Һәр ел саен Шәһәр көненә кадәр бүлек коллективы сценарий яза һәм бәйрәмгә әзерлек башлана.

Быел ЗАГС бүлеге коллективы баннер формасына «романтик Мамадыш» картасын төзегән һәм тәкъдим иткән, анда шәһәрнең иң романтик 10 урыны үз урынын тапкан. Бу урыннарда яшьләр таныша, беренче очрашулар уза, беренче үбешләр була һәм кул һәм йөрәк тәкъдимнәре ясала.

Бүлек җитәкчесе Ландыш Шәйхетдинова Парадны ачып җибәрде һәм бәйрәм кунакларын шәһәрнең иң романтик картасы белән таныштырды. Яшь гаиләләр нәкъ аларның тарихы белән бәйле булган геолокациясен картада билгеләп куйдылар. Соңгы билге район башлыгы Анатолий Иванов тарафыннан ясалды, ул быел кыш башында Мамадышта тау чаңгысы курорты ачылачагын һәм бу шәһәрдә яшьләр һәм гаиләләр тарафыннан иң яратылган урын булачагын билгеләп үтте.

Ландыш Әлфәт кызы, үз чиратында, Анатолий Петровичка Мамадышны республиканың иң романтик шәһәрләренең берсе дип атау мөмкинлеге һәм шартларын булдырган өчен рәхмәтен белдерде.