Яр Чаллы шәһәрендә «Татарстан Республикасының Бриллиант кәләше 2018» Республика конкурсы финалы

2019 елның 29 апреле, дүшәмбе

2019 елның 28 апрелендә "КАМАЗ" мәдәният йорты сәхнәсендә «Татарстан Республикасының Бриллиант кәләше 2018" Республика конкурсының финалы узды. Яр Чаллыда ул 13нче тапкыр үткәрелә. Бу вакыт эчендә анда дистәләгән кәләшләр катнашты. Бу конкурста тышкы кыяфәте мөһим түгел, җиңүче кыз була, жюри фикеренчә, ул бриллиант туйларына кадәр бәхетле яши алачак. Быел конкурста тугыз катнашучы катнашты, аларның өчесе «бриллиант хатыны» исеменә дәгъва итте - алар инде берничә ел бергә, ә дүртесе «Бриллиант кәләше» исеме өчен көрәште, алар кияүгә бер ел элек чыкты. Тагын ике кыз " бриллиант дус кызлары»дигән яңа титулга дәгъва кыла. Традиция буенча, катнашучы үзен өч этапта күрсәтте: визитка, мәхәббәт, стильләштерү. Алар барысы да сәхнәгә туй күлмәкләрендә чыкты. Икенче-иң дулкынландыргыч этапта-кызларга үз ирләренә мәхәббәттә танылырга кирәк иде.

Тавыш бирү нәтиҗәләре буенча -

Татарстан Республикасының Бриллиант Кәләше - Шәйхетдинова Юлия!

ТР бриллиант хатыны-Платонова Елена!

Татарстанның алтын хатыны - Кутовая Анна!

Татарстанның алтын кәләше - Михайловская Евгения!

Татарстан Республикасының көмеш кәләше- Садыйкова Альбина!

ТРның көмеш хатыны - Столярова Ольга!

Платоновлар гаиләсе киләсе елларда уртак тормышларының 15 еллыгын-бәллүр туйларын билгеләп үтәчәк. ГХАТ идарәсе җитәкчесе урынбасары Диана Рөстәм кызы Гафурова юбилярларга Тантаналар сараенда әлеге вакыйганы үткәрү өчен бүләк сертификаты тапшырды! Тантаналар сараенда күркәм гаилә юбилеен үткәрүгә бүләк сертификаты-ал туй, Ивановлар Денис һәм Венерлар гаиләсе алды!