Тантаналы рәвештә паспортар тапшырылды

2017 елның 25 мае, пәнҗешәмбе

2017 елның 25 май көнендә Лениногорск муниципаль районы Язылышу сараенда, 14 яше тулган гражданнарга тантаналы рәвештә паспортар тапшырылды. Бу вакыйга алар өчен бик мөһим. Тантанада РФ ЭЭМ Лениногорск районы буенча полиция полковнигы Мищихин Александр Василий улы һәм миграция сораулары буенча бүлек җитәкчесе Юнысова Лилия Илгиз кызы катнашты. "Бу сезнең томышыгызда яңа этап. Бүгеннән башлап сез мөстәкыйльлек аласыз. Үз эшләрегез өчен үзегез җавап бирергә тиеш буласыз", - дип искәртте үзенең чыгышында Александр Мищихин. Ә инде ГХАТ бүлеге җитәкчесе Миннигаләмова Елена Яков кызы үз чыгышында яшьләрне үз Ватаннарының патриотлары һәм үз илләренең лаеклы гражданнары булырга өндәде. Чын күңелдән котлыйбыз сезне яшьләр, уңышлар сезгә!