Иҗтимагый совет утырышы

2016 елның 22 сентябре, пәнҗешәмбе

2016 елның 22 сентябрендә "Казан ярминкәсе" күргәзмә үзәге базасында Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты ГХАТ Идарәсе каршындагы Иҗтимагый советның чираттагы утырышы узды. Фикер алышуга түбәндәге мәсьәләләр чыгарылды:

– “Татарстан Республикасында гражданлык хәле актларын теркәү органнары оешуга 100 ел тулу уңаеннан оештыру чараларын әзерләү буенча план турында";

– "Гражданлык хәле актларын теркәү органнары оешуга 100 ел тулуга багышланган Гаилә һәм никах музеен булдыру турында";

– “Мөнәсәбәтләрендә кризис кичерүче, аерылышырга карар кылган гаилә парларына психологик ярдәм күрсәтүче махсуслаштырылган хезмәт эшчәнлеген оештыру турында".

Иҗтимагый совет утырышында Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты ГХАТ Идарәсе башлыгы А.Р. Шәвәлиева катнашты.