Җиңү бәйрәме алдынннан ел саен Мәңгелек ут янында кадетларларның зур бәйрәме уза

2016 елның 8 мае, якшәмбе

Бу бәйрәм шуның хәтле тантаналы рәвештә уза, күз яшьләре үзеннән үзе ага. Бу бәйрәмдә сугыш һәм тыл  ветераннары да катнаша.

10 ел элек 4 нче мәктәп базасында ачылган кадетлар саны 25 тән инде 250 гә  кдәр җиткән. Район башлыгы Анатолий Иванов кадетларны котлады һәм аларның бу тормышта зур уңышларга ирешеп район һәм илебез өчен иң кирәкле граңданнар булачагына ышанычын белдерде.

Кадетларга “Долг и честь “ күкрәк билгесе белән бүләкләнделәр.  Район башлыгы Анатолий Ивановка һәм  район башкарма комитеты  җитәкчесе Салават Гыймрановка  кадетлар хәрәкәтен арттыруга зур өлеш керткәннәре  өчен  җәмгыять медале белән бүләкләнделәр.