ноябрь, 2017 ел
пәнҗешәмбе

2017 нчы елның 09 нчы ноябрь көнендә  Саба муниципаль районы Татар Икшермәсе  авылында яшәүче Миннегали Самигулла улына 90 яшь тулды.

Озак һәм нәтиҗәле хезмәте уңгаеннаң Биектау район ЗАГС бүлеге хезмәткәре Сания Мулланур кызы Валиева Министрлар Кабинетының Рәхмәт хаты белән бүләкләнде. Бүләкне район башкарма комитеты җитәкчесе Илшат Фанус улы Хөснетдинов тапшырды. Хезмәттәшне ихлас күңелдән кайнар котлыйбыз.

Ветеранны олуг юбилее белән район башлыгы Фәрит Хөснуллин тәбрикләде, Рәсәй Президенты Владимир Путинның Котлау хатын, истәлек бүләге тапшырды. Авыл җирлеге башлыгы Илшат Һадиуллин, район социаль яклау бүлеге начальнигы Лилия Гыйльметдинова, “Шәфкать” үзәге директоры Гөлнара Хуҗина, район ветераннар җәмгыяте рәисе Нәҗип Миңнеголов, авыл ветераннар советы рәисе Зөлфия Туктарова да юбилярга иң изге теләкләрен җиткерделәр.

2017 елның 9 ноябрендә никахлашу Сараеның төп залында Түбән Каманың 14 яшькә җиткән яшьләренә традицион паспортлар тапшыру тантанасы узды. Тантана Татарстан Республикасы Конституциясен  кабул итүенә 25 ел тулуына багышланды.