ноябрь, 2017 ел
сишәмбе

2017 елның 7 ноябрендә никахлашу Сараеның төп залында чираттагы "Гаилә тәрбиясе әлифбасы" дәресе узды.

Унике яшеннән Мәдинә эшкә чума. Колхозда төрле хезмәтләр башкара, ун ел артельдә бүрекләр тегә. Аннан лаеклы ялга чыкканчы фермада бозаулар карый.  37 ел хезмәт стажының 22 елы терлекчелектә үтә. 1951 елда Вәкил исемле егеткә кияүгә чыга. 30 ел бергә яшиләр. Биш бала үстерәләр.

Татарстан Республикасы Яшел Үзән муниципаль районы башкарма комитеты ГХАТ бүлегендә Халыклар бердәмлеге көненә багышланган Россия Федерациясе гражданнарына паспортлар тапшыру тантанасы узды. 10 яшь Яшел Үзәнлегә һәр кеше тормышында иң төп документлары тантаналы шартларда тапшырылды.

7 ноябрьдә муниципаль районы ГХАТ идарәсендә тантаналы төстә Шиловлар гаиләсендәге туган кыз балага Ева диеп исем кушылды һәм  туу турында таныклык  тапшырылды. Шундый гадәти булмаган исемне  үз кызына әтисе Станислав бирергә тәкъдим итте. Аны хатыны Оксана да хуплады. Загс бүлеге начальнигы Валентина Увакина  бу гаиләне беренче балалары туу белән котлады һәм аларның кызлары Ева киләчәктә  район тарихындагы китап басмасына эләксен дигән теләк белән аларга  "Кама ярларында" дигән китап бүләк итте.