ноябрь, 2017 ел
чәршәмбе

Октябрь аенда Баулы ГХАТ бүлегендә 37 сабый теркәлде: 17-малай һәм 20 кыз. Шуларның 9 гаиләдә  беренче бала, 17 – икенче, 8 -  өченче, 3-дүртенче бала булып туган.

Бүген, 1 ноябрь көнне Әлмәт муниципаль районы башкарма комитеты ГХАТ Идарәсендә 2300 баланың тууы теркәлде. Әлеге мөһим вакыйга 2017 елның 28 октябрендә Горшениннар гаиләсе Федор Павлович һәм Кристина Геннадьевнада булды.

Казанда  № 179 урта гомуми белем бирү мәктәбе базасында "Ныклы гаилә нигезе – укучыларны социальләштерү: проблемалар һәм тенденцияләр" республика ата-аналар форумы узды.

2017 елның октябрь аенда Түбән Кама муниципаль районы ГХАТ Идарәсендә 270 сабый тууы теркәлгән.

2017 елның 1 ноябрендә Кама Аланы  "Чулман-Су" Мәдәни үзәге ГХАТ тантаналар залында беренче гаилә тормышын Ахуновлар гаиләсе билгеләп үтте.

Гомер бәйрәмен-95 яшьлеге уңаеннан котларга аны матур гадәт белән район башлыгы урынбасары Алексей Сарафанов, авыл җирлегеннән вәкилләр килде.

Ветеранның саулыгы бик якшыдан тугель, әммә кунакларны бүтен күңеле белән каршалды. Быел аңа инсульт булган.  Анарга карамастан Валентина Петровна бутен тормыш мизгелләрен исендэ тота.

Бу чараның шушы көнгә туры килүе очраклы түгел, чөнки моннан нәкъ менә бер ел элек бу үзәк үзенең эшен башлап җибәрә. Конференциядә катнашучыларны, димәк волонтерлар санына кергән мәктәп укучыларын, Лениногорск муниципаль районы муниципаль берәмлеге башкарма комитеты җитәкчесенең социаль сораулар буенча урынбасары Владимир Друк, "Яшьләр, спорт һәм туризм эше идарәсе" җитәкчесе урынбасары Миләушә Глухова, ГХАТ бүлеге җитәкчесе Елена Миннигаләмова һәм "Волонтер" үзәге җитәкчесе Кристина Козина сәламләде.

Октябрьдә яңа туган балалар хисабына районыбызда халык саны 12 кешегә арткан. Узган ай дәвамында район ЗАГС бүлегендә 5 никах теркәлгән, ә аерылышучылар булмаган. Кызганыч, 26 райондашыбыз арабыздан киткән. Ә ел башыннан бирле районда 89 бала туган, 78 гаилә төзелгән, 30 пар аерылышкан,