сентябрь, 2017 ел

Амир 3270 гр. һәм 55 буй белән иртәнге 9-нче сентябрьда доньяга килә.

2017 елның 15 сентябрендә Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының ГХАТ бүлегенең элеккеге башлыгы Ринад Мухамедаминович Шамсутдиновка 80 яшь тулды.

Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының гражданлык хәле актларын теркәү идарәсе коллективы юбилярны чын күңелдән котлый, аңа нык сәламәтлек, иминлек һәм иҗади озын гомер тели.

Күренекле датага багышлап "Татарстан Республикасы" газетасында түбәндәге публикация дөнья күрде: http://rt-online.ru/ispoved-yubilyara/

15 сентябрьдә ЗАГС бүлеге җитәкчесе Валентина Увакина “Авыр тормыш хәлендә калган гаиләләр белән эшләү ысуллары" турындагы түгәрәк өстәл оештырды һәм катнашты.Чара социаль “Кайгырту” приюты карамагындагы балалар һәм яшүсмерләр белән уздырылды. Түгәрәк өстәл кысаларында  аерым игътибар ителә торган гаиләләр  каралды.   Алексеевск муниципаль районының   Әтиләр Советы рәисе Олег Фомин эш тәҗрибәсе белән уртаклашты һәм һәрбер гаиләнең   мөмкин кадәр  иминлеге, өчен көрәшергә, гаиләне саклап калырга, һәр бала тулы гаиләдә тәрбияләнеп үсергә тиешлеге турында сүз алып барды.

15 сентябрь көнне Югары Сон авылында яшәүче Гиниятова Фахриямал Ахметшовнаның 90 яшьлек юбилее булып узды. Юбилярны котлап Сон авыл җирлеге башлыгы Мансур Фарвазетдинович һәм авыл советы секретаре Венера Хуснулловна, районыбыз җитәкчесе Анатолий Петровичның, Татарстан Республикасы Президентының, Россия Федерациясе Президентының котлауларын, рәхмәт хатларын һәм истәлекле бүләкләрен тапшырдылар.