сентябрь, 2017 ел
пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы Бөгелмә муниципаль районы башкарма комитетының ЗАГС бүлегендә елның 800 нче сабые тууы рәсмиләштерелде. Денис белән Оксана гаиләсендә яңа туган малай Данил – озак көтеп алган беренче бала. Кечкенә батыр 3730 грамм авырлыкта, 56 сантиметр озынлыкта дөньяга килгән.

13 сентябрь көнне Идел буе районы ГХАТ бүлегендә булачак парлар белән "Ышаныч" үзәге психологы очрашуы булды. Ир белән хатын арасында килешү булса бернинди байлыклар да кирәкми дигән мәкальдә бик тирән мәгънә ята.

Бүген Биектау районы ЗАГС бүлегендә Пенсия фондының Биектау бүлекчәсенең җитәкче урынбасарары Рөстәм Ильгиз улы Салихов 3 гаиләгә Ана капиталына сертификат тапшырды. Бүләкләгәндә гаиләләргә матур теләкләр дә яңгырады.

Районда уздырылган “Самавырга кунакка” чарасында ГХАТ бүлеге хезмәткәрләре дә катнашты.  Бәйрәм кунакларына төрле бәйгеләр һәм уеннар, җиләк-җимеш, яшелчә һәм табигый материаллардан гамәли сәнгать күргәзмәсе тәкъдим ителде. Гилмановлар, Тухфатуллиннар һәм Туйкиннарның гаилә реликвиясе булган борынгы самавырлары кунакларда аеруча кызыксыну тудырды.