сентябрь, 2017 ел
сишәмбе

Россия Федерациясе ГХАТ органнары тууына 100 ел тулу уңаеннан Яшел Үзәндә  "Яшел Үзән - "Мәхәббәт Территориясе" дип аталган фотоконкурсы тәмамланды.

Психолог белән үтүче бу атналык дәрескә барлык теләүчеләр дә чакырыла.

12 сентябрь көнне Вахит һәм Наилә Галеевлар уртак тормыш башлауларының 71 еллыгын билгеләп үттеләр. Вахит Галиев үрнәк башлыгы,  яраткан әти һәм бабай гына түгел, ул әле актив җәмәгать эшлеклесе дә. Быел аңа  91 яшь тулган. Вахит Галиев - шагыйрь һәм язучы.

9 сентярь көнне халыклар дуслыгы йортында республика хакимият органнары вәкилләре иҗтимагый органнар белән берлектә социаль сәясэт һәм хәйрия эшчәнлеге турында фикер алыштылар.

Истәлекле дата белән  аны Башкарма комитет эшләре белән идарә итүче Роберт Искәндәров белән   район  ветераннар советы рәисе Любовь Сорокина котладылар һәм Рәсәй Президенты Владимир Путиннан открытка, район башлыгы Валерий Чершинцевтан истәлекле бүләк тапшырдылар.

Яңа Кенәр авылында яшәүче Тәлгать Шәрипов гомеренең 95 яшьлеген билгеләп үтте. Юбилярны котларга килгән район башлыгы Илшат Нуриев РФ Президентының һәм үзенең Рәхмәт хатларын, бүләк тапшырды.