июль, 2017 ел
пәнҗешәмбе

Турарбай Симбай улы һәм Разия Гарафи кызы Симбаевлар Баулы районының озак еллар бәхетле гомер кичерүче гаиләләренең берсе.  Бу күркәм гаилә ГХАТ бүлегендә  оештырылган  Җиңү көненә багышланган тантаналы чараларның  олы кунагы булып тора. Бүген Бөек Ватан сугышы ветераны тормыш иптәше  Разия Гарафи кызы 90 яшьлек юбилеен билгеләп үтте. Ул Баулы үзәк район хастаханәсендә санитарка булып эшләгән, тыл хезмәтчәне.

Очрашу вакытыныда кунаклар ГХАТ органнарының  Петр 1 указыннан соң булган тарихы белән танышты. Яшьләр өчен ГХАТ сүзе бары туй тантанасы төшенчәсен генә аңлата иде, ә инде бу көнне үткән әңгәмәдән соң укучылар бүлекнең эшчәнлеге турында күбрәк мәгълүмат алды. Бинада кеше гомерендә иң зур әһәмияткә ия булган документлар 70 елдан артык сакланганлыгы турында да белделәр. Очрашу экскурсия белән дәвам итте һәм истәлекле фотографияләр белән тәмамланды.Миннигалямова Елена Яковлевна кызы яшләргә рәхмәт сүзләре белән аларга укуларын гел яхшы билгеләргә  тамамлауларын һәм тыныч тормыш теләде.

Алтын туйлар гел булып тормый, ә инде була икән, бу чынлап та юбилярларның гаиләсе, бөтен туган-тумачалары  өчен зур һәм шатлыклы вакыйгага әверелә. Мондый бәйрәмнәр гаиләнең  бердәмлеген һәм татулыгын, андагы күркәм гадәтләрне һәм йолаларны да чагылдыра.

Дулкынландыргыч бәйрәм матур мәхәббәт тарихының 50 еллыгы уңаеннан уздырылды.