июль, 2017 ел
чәршәмбе

Мөслимнең район мәдәният йорты каршындагы мәйдан  яшь әти – әниләрне, әби – бабайларны 12 июль көнне бик үзенчәлекле бәйрәмгә җыйды. Бала арбалары арасында конкурс үткәрелде. Әлеге бәйгедә 20дән артык гаилә катнашты.

Ике Казан гаиләсендә бишенче һәм җиденче бала дөньяга килгән.

17 нче июль көнне Киров ГХАТ бүлегендә ут булмаячак.

The psychologist conducted with future spouses activity in the form of training.

Шушы көннәрдә  Бөек Ватан сугышында катнашучының тол хатыны, тыл ветераны Надежда Васильевна Смольниковага 102 яшь тулды.

Аны район хакимияте, социаль яклау бүлеге, район ветераннар советы, авыл җирлеге вәкилләре җылы котлады. Надежда Васильевнага  район башлыгы Камил Нугаевның котлау открыткасын, азык-төлек тутырылган пакет, чәчәкләр һәм бүләкләр тапшырдылар. Авылның иң хөрмәтле кешесенә сәламәтлек, җан тынычлыгы, иминлек теләделәр.