март, 2017 ел
сишәмбе

2017 елның 28 мартында Татарстан Республикасы Фәннәр академиясенең Гаилә һәм демография үзәге базасында Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты ГХАТ Идарәсе каршындагы Иҗтимагый советның чираттагы утырышы узды.

Утырыш барышында комиссия тарафыннан түбәндәге сораулар каралды:

1. 2017 елның I кварталы өчен 2015-2020 елларга коррупциягә каршы сәясәтнең ведомство программасын гамәлгә ашыру буенча отчет.

20-26 мартта 2 баланың  атасын яздыру һәм 30 үлү турында таныклар рәсмиләштерелде.

Төп муниципаль районы ГХАТ  идарәсе Казан юридик факультеты студентлары булдылар

Барлык теләүчеләр дә чакырыла атналык бушлай дәресе яңа өйләнешүчеләр өчен.

Юбилярлар 50 ел бергә кулга кул тотынып гомер юдын үтткәннәр.

28 март – язның  матур бер көнендә Югары Кыерлы авылында яшәүче Гарипова Галия Гариф кызы зур юбилеен билгеләп узды. Бүген аңа 90 яшь.

Районда һәм шәһәрдә өлкән яшьтәгеләрне 90, 95, хәтта 100 яшьлек юбилейлары уңаеннан хөрмәтләүләр дәвам итте. Март аенда 13 кешене котладылар. Юбилярлар арасында бер генә ир-ат – Мохтар Сафин, ә калганнары – кыз-хатыннар иде. Барысына да РФ Президенты Владимир Путинның котлау телеграммалары һәм район башлыгы Равил Кузюров исеменнән бүләкләр тапшырылды.

2017 елның 28 мартында Әлмәт муниципаль районы ГХАТ Идарәсендә балаларга һәм яшьләргә  "Нур" психологик ярдәм күрсәтү үзәге психологы Э. Д. Юсупованың Әлмәт политехник техникумы 4 курс студентлары белән очрашу булып узды.