декабрь, 2016 ел
сишәмбе

Район мәдәният йортында «Без – сәнгатьле халык» нигезләмәсе кысаларында район Советы, Башкарма комитеты коллективы, финанс-бюджет палатасы һәм авыл җирлекләре эшчәнләре концерт куйдылар.

Бала туу гаиләдә зур сөенеч, шул вакытта гаилә тулы була,  ә инде икенче бала туу ул иң зур бәхет булып санала.

5 декабрь көне Кама Тамагы ГХАТ бүлегендә Вахитовлар гаиләсенең икенче балалары теркәлде.

Зәйнең Сөббух Рәфыйков исемендәге үзәк китапханәсендә инвалидлар декадасы кысаларында “Без барысын да булдырабыз” дип исемләнгән тематик кичә узды. Биредә әлеге баш астында китап күргәзмәсе белән танышу мөмкинлеге дә тудырылды.

“Мәрхәмәтле йөрәк” хәйрия акциясе кысаларында Түбән кама ГХАТ идарәсе белгечләре инвалид балаларны якынлашып килүче яңа ел бәйрәме белән котладылар.

2016 елның 6 декабрь көнендә Түбән Кама ГХАТ Идарәсе белгечләре никахлашу Сарае ветераны Гөлгенә Вәлиеваны 60 яшьлек юбилейы белән котладылар.

12 декабрь көнне унике сәгатьтән егерме сәгатькә кадәр Бөтенроссия гражданнар кабул итү көне уза.

КСЦО "Ышаныч" психологы булачак гайлә парлары белән очрашу үткәрде.

2016 елның 6 декабрь көнендә никахлашу сараеның төп залында инвалидлар декадасы кысаларында чираттагы “ Гаилә тәрбиясе әлифбасы” дәресе үтте.